W "Koperniku" w ostatnich tygodniach odbywały się dla chętnych i zainteresowanych tematem maturzystów warsztaty, dotyczące poprawnego pisania CV i skills CV. Uczniowie uczestniczyli również w sesji zdjęciowej, prowadzonej przez pana Łukasza Augustynika, nauczyciela informatyki, podczas której mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać dobre zdjęcie do CV lub do podpisu w mailu. Wykonane zdjęcia załączaliśmy do wcześniej stworzonych dokumentów. Dodatkowo uczniowie napisali kilka fachowych listów motywacyjnych.

25 kwietnia 2018  był dniem otwartym w CEZiU "Kopernik". Sara, uczennica, która prowadzi nasze szkolne biuro SPInKa, demonstrowała gimnazjalistom grę symulacyjną, która powstała na potrzeby projektu "Inteligentny model doradztwa zawodowego w powiecie wyszkowskim." 

I Debata oksfordzka nt. „Wyszków jako miejsce z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych”, która odbyła się 17.11.2017r. okazała się dużym sukcesem i zainspirowała pomysłodawców do kontynuacji przedsięwzięcia i wpisania się na stałe do kalendarza imprez edukacyjnych naszego miasta.

23 marca 2018 uczniowie klas IVTL, ITS i IITL uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, która odbyła się na hali wspinaczkowej Camp4 w Warszawie. Pod okiem 4 instruktorów uczniowie wspinali się po niskich (boulder – 4,5 metra wysokości, bez asekuracji) i wysokich ściankach (9 metrów wysokości z automatyczną asekuracją).

18-go grudnia 2017r odbyło się kolejne z cyklu szkoleń dla opiekunów SPiNek pt.:”Diagnoza i wspieranie przedsiębiorczości młodzieży.”